Lista aktualności Lista aktualności

PIKNIK EDUKACYJNY – KONKURS „ZNAM SWOJE PRAWA”

W poniedziałek 15.01.2018r. mieliśmy zaszczyt gościć u siebie zwycięzców konkursu pt. „Znam swoje prawa” – uczniów kl. V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boćkach wraz z wychowawcą Panią Jolantą Łucjan.

Konkurs został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, a jego celem była aktywizacja dzieci i młodzieży w zakresie zwiększania wiedzy na temat przysługujących im praw. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów plakatu plastycznego o tematyce „znam swoje prawa” w oparciu o Konwencję Praw Dziecka.

Spośród ponad stu nadesłanych prac to właśnie plakat uczniów ze szkoły w Boćkach został wyróżniony.

Nadleśnictwo Nurzec w ramach nagrody w konkursie zorganizowało piknik edukacyjny we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku.

Piknik odbył się na terenie Szkółki Gospodarczej Wilanowo, gdzie na zwycięzców czekał szereg atrakcji, m.in. projekcja filmu o nadleśnictwie, szkolenie przewodników psów policyjnych, pokaz posłuszeństwa psa,  konkursy dotyczące wiedzy przyrodniczo-leśnej, pokaz gry na rogu myśliwskim oraz ognisko.

Pomimo mroźnej aury  wszyscy uczestnicy zaliczyli ten styczniowy piknik do udanych. Ze swojej strony jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy za współpracę pry organizacji pikniku pracownikom Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.